5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Środowiska - świętuj z Bureau Veritas! - Szkolenia Bureau Veritas

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Środowiska – świętuj z Bureau Veritas!

Szanowni Państwo,

w poniedziałek 5 czerwca br. obchodzimy Światowy Dzień Środowiska. Corocznie akcja ta jest organizowana przez Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych UNEP* (United Nations Environment Programme).  Została zapoczątkowana w 1972 roku w Sztokholmie, podczas Ogólnego Zgromadzenia ONZ w czasie pierwszej światowej konferencji na temat stanu środowiska. Od tego czasu, coraz więcej krajów – aktualnie ponad 100 – świętuje  Światowy Dzień Środowiska. Polska jest jednym z nich.

Bureau Veritas corocznie wspiera Światowy Dzień Środowiska poprzez pro-ekologiczne działania organizowane w lokalnych biurach rozproszonych na całym świecie.

Tegoroczny Dzień Środowiska upływa nam pod hasłem „Connecting People to Nature”. W tym roku zachęcamy wszystkich do pozostania w kontakcie z naturą, czerpania z jej uroków i docenienia jej piękna, ale przede wszystkim musimy uświadomić sobie jak ważna jest jej ochrona. Tegoroczny temat nakłania do rozmyślań dotyczących naszej roli w środowisku.

Naszą odpowiedzią na hasło Światowego Dnia Środowiska są dwie akcje, które przeprowadzamy w Polsce, Ukrainie i Krajach Bałtyckich. Pierwszą z nich, nazwaliśmy CARPOOL,  promuje ona wspólny dojazd do pracy. Kiedy postanowimy wspólnie z kolegami z pracy podróżować jednym samochodem, znacząco wpływamy na zmniejszenie się naszego śladu węglowego.  Akcja odbędzie się 5 czerwca, a mamy nadzieję, że pomysł wspólnej podróży zostanie z nami na długo.

Druga akcja związana jest z promocją RECYKLINGU. Zaproponowaliśmy konkurs na najlepszy „ECO-KĄCIK”, który będzie nawiązywał do idei recyklingu i dbania o środowisko.