8. wersja normy BRC Global Standard for Food Safety. Komunikat dla certyfikowanych organizacji - Szkolenia Bureau Veritas

8. wersja normy BRC Global Standard for Food Safety. Komunikat dla certyfikowanych organizacji

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że w dniu 1 sierpnia 2018 roku BRC opublikowało nową, 8. wersję normy bezpieczeństwa żywności (BRC Global Standard for Food Safety).

Zgodnie z przyjętym przez BRC kalendarzem, nowa wersja wchodzi w życie z dniem 1 lutego 2019 roku, a wszystkie audyty rozpoczynające się po 31 stycznia 2019 r. będą przeprowadzane wyłącznie na zgodność z wydaniem 8.

Wszystkie certyfikaty wydane na podstawie audytów przeprowadzonych i rozpoczętych przed 1 lutego 2019 r. są wydawane na zgodność z wersją 7. i pozostają ważne przez okres określony na certyfikacie.

Przypominamy, że zgodnie z punktem 1.1.9 nowej normy „Zakład musi posiadać oryginalną wersję papierową lub elektroniczną aktualnej Normy oraz być świadomy zmian w Normie lub protokole publikowanych na stronie internetowej BRC Global Standards”.

Aktualne wydanie normy, także w wersji polskiej, i informacje o zmianach znajdziecie Państwo pod adresem: https://www.brcglobalstandards.com/brc-global-standards/food-safety/food-issue-8/ oraz https://www.brcparticipate.com.

Jedną z istotnych zmian, na które pragniemy zwrócić uwagę jest wycofanie audytów niezapowiedzianych w opcji 2, co oznacza że od dnia 1 lutego 2019 r. realizowane będą audyty niezapowiedziane tylko w opcji 1 (wg. BRC Food 7).

Z poważaniem
Witold Dżugan, Dyrektor Certyfikacji