Trenerzy rejestrowani w IRCA - Szkolenia Bureau Veritas

Trenerzy rejestrowani w IRCA

Każdy z trenerów, prowadzących szkolenia rejestrowne w IRCA, musi zostać zatwierdzony przez organizację. Proces rejestracji trwa przeważnie kilka lat i wymaga od prowadzących udokumentowanego doświadczeniadużej wiedzy oraz umiejętności dydaktycznych i merytorycznych. Nasze szkolenia prowadzone są przez najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie, cenionych przez klientów i kursantów. Poniżej przedstawiamy ich sylwetki:

Grażyna Miller

Z wykształcenia Inżynier Chemik. Ceniona specjalistka ds. ochrony środowiska, bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP) oraz zagadnień odpowiedzialności społecznej. Swoje doświadczenie zawodowe rozpoczęła z początkiem lat osiemdziesiątych. Zagraniczne szkolenia w zakresie laboratoryjnych metod badawczych oraz wdrażania i certyfikacji systemów zapewnienia jakości w laboratoriach badawczych, a także wieloletnie doświadczenie zawodowe w Instytucie Chemii Przemysłowej ugruntowało wiedzę i ukształtowało specjalistę praktyka w tych dziedzinach. Pani Grażyna była jedną z pierwszych osób w Polsce, które weryfikowały wprowadzanie strategii odpowiedzialnego biznesu w polskich przedsiębiorstwach.  Jest uznanym Weryfikatorem Raportów Odpowiedzialności Społecznej według GRI 3.1 i GRI 4 oraz dialogu z interesariuszami według standardu AA1000 ASE. Ceniony Audytor Wiodący oraz Trener w zakresie systemów zarządzania (System Zarządzania Jakością, System Zarządzania Środowiskowego, System Zarządzania BHP, System Odpowiedzialności Społecznej – SA8000). Uznana przez IRCA (ang. International Register of Certificated Auditors) jako trener wiodący Systemu Zarządzania Ochroną Środowiska oraz Systemu Zarządzania BHP. Pani Grażyna była również członkiem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.  Cieszy się wielkim uznaniem i poważaniem wśród certyfikowanych firm oraz uczestników naszych szkoleń.

Trener, Audytor

Aleksandra Żelechowska

Wieloletni Trener i Audytor z nieocenionym bagażem doświadczeń zawodowych i naukowych, Doktor Nauk Technicznych, Chemii i Inżynierii Środowiska oraz Magister Inżynier Chemii. Specjalista ds. środowiska, technologii oczyszczania ścieków, oceny jakości wód i gleby, technik analitycznych w analizie śladów.

Audytor Wiodący rejestrowany w IRCA, oraz wieloletni Członek:

  • Polskiego Komitetu Miedzynarodowej Organizacji Kontroli Jakości Wody
  • Ministralnej Komisji ds. Ocen Odziaływania na Środowisko
  • Komisji ds. Analizy Wody PAN
  • Komisji Analizy Mikroorganicznej PAN
  • Polskiego Komitetu Standaryzacji

Wykładowca na ok. 50 sympozjach, konferencjach w Polsce, USA, Finlandii, Szwajcarii i Węgrzech, wraz z dodatkowym doświadczeniem zdobytym  również w Anglii, Włoszech, Brazylii, Korei Południowej, Tajwanie oraz Chinach. Wykonawca niezliczonej liczby auditów w zakresie ok. 19-stu różnych rodzajów przemysłu.

Autorka i współautorka wielu publikacji środowiskowych, pracownik naukowy, kierownik zespołu, charakteryzująca się niesamowitym wigorem, zdecydowaniem i energią życia. Lubi ludzi, lubi uczyć, a przekazując wiedzę uczy poprzez aprobatę, nie – krytykę .

Wojciech Zadrąg

Z wykształcenia inżynier-mechanik, z doktoratem w dziedzinie eksploatacji siłowni okrętowych i dyplomem Oficera Mechanika na statkach morskich. Pracował na kierowniczych stanowiskach w branży stoczniowej, żeglugowej i logistycznej a także jako pracownik naukowo-dydaktyczny w Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie. W czasie 5-letniego pobytu w USA poznał również niuanse projektowania obwodów drukowanych (PC Boards). Od 1997 r. prowadzi działalność konsultingową przy wdrażaniu systemów zarządzania jakością i bezpieczeństwem wg ISO 9001 i ISM Code. Jego dorobek – to ponad 100 firm różnych branż, gdzie prowadził wdrożenia i szkolenia na ten temat. Współtwórca jednej z pierwszych w Polsce cyfrowej wersji dokumentacji SZJ opartej na sieci LAN (MSR Świnoujście, 1999). Audytor Wiodący rejestrowany w IRCA (International Register of Certificated Auditors) – certyfikat Nr 1181851) współpracujący Bureau Veritas od 1999r. Na bazie 15-letniego doświadczenia naukowo-dydaktycznego z Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie na równi z doświadczeniem auditorskim i zawodowym uzyskał uprawnienia uznanego przez IRCA trenera wiodącego (Lead Tutor) z zakresu: Audytor Wiodący ISO 9001 oraz Audytor Wewnętrzny ISO 9001. Autor i trener popularnego szkolenia Pełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Jakością. Pasjonuje się żeglarstwem i sportami motorowodnymi, Pan Wojciech jest ceniony przez naszych klientów za rozległą wiedzę praktyczną i umiejętne jej przekazywanie oraz wrodzone poczucie humoru.

12085167_10207069620253249_74566052_oGrzegorz Sawicki

Z wykształcenia Magister Inżynier Elektronik oraz Doktor Nauk Technicznych w specjalności Diagnostyka Obiektów Technicznych. Członek Komitetów Technicznych ds. Systemów Zarządzania oraz Niezawodności Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej, z którą związał swój rozwój zawodowy. Posiada bogate doświadczenie dydaktyczno-naukowe zdobyte podczas prowadzenia zajęć akademickich i kierowania pracami dyplomowymi oraz doświadczenie organizacyjne zdobyte podczas realizacji własnych projektów badawczych, kierowania i nadzorowania działalności instytutu. Wieloletni przedstawiciel Polski z ramienia Ministerstwa Obrony Narodowej w pracach projektowych i planistycznych ONZ oraz NATO. Autor kilkunastu publikacji naukowych, a także opracowań będących rezultatem prowadzonych i koordynowanych prac badawczo-rozwojowych oraz opracowań służbowych. Jako trener i audytor już od wielu lat współpracuje z Bureau Veritas Polska w zakresie Systemu Zarządzania Jakością. Posiada duże doświadczenie we wdrażaniu systemów zarządzania, konsultowaniu i doradztwie. Specjalizuje się w zastosowaniach technik statystycznych, metod rozwiązywania problemów oraz zagadnieniach związanych z niezawodnością, bezpieczeństwem wyrobów i zarządzaniem ryzykiem. Ceniony przede wszystkim za wiedzę, profesjonalne podejście, rzetelność i dbanie o każdy szczegół szkolenia i audytu.

Robert Indebski

Robert Indebski

Specjalista ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz Zarządzania Jakością i Ochroną Środowiska. Jego wiedzę ugruntowały studia, w tym  podyplomowe, bogate doświadczenie zawodowe oraz niekończąca się liczba odbytych szkoleń. Wdrażał  systemy, pełnił rolę Pełnomocnika ds. Systemów Zarządzania, Konsultanta, a następnie Audytora Wiodącego. Wszystkie te doświadczenia umożliwiły mu zdobycie cennej wiedzy dotyczącej współpracy z systemami z perspektywy różnych odpowiedzialności zawodowych. Potrafi skutecznie komunikować się podczas audytów Bureau Veritas oraz w bardzo ciekawy i interaktywny sposób przekazywać swoją wiedzę podczas szkoleń Bureau Veritas. Ciągła praktyka audytorska, wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, ogromne uznanie uczestników tych szkoleń oraz umiejętności interepersonalne sprawiły, że jest on jednym z najbardziej pożądanych trenerów Bureau Veritas Polska.

Rafał Pietrasik

Absolwent Politechniki Łódzkiej. Magister inżynier Biotechnologii o specjalności Mikrobiologia Techniczna. Współpracę z Bureau Veritas Polska rozpoczął w 2003 roku. Audytor i Trener w sektorze spożywczym. Posiada bogate, polskie i europejskie, doświadczenie audytowe związane z bezpieczeństwem żywności. Wyróżnia się bardzo dobrą znajomością branży mięsnej oraz uregulowań prawnych w zakresie bezpieczeństwa żywności w Polsce i Unii Europejskiej.

Podczas prowadzenia szkoleń umiejętnie łączy wiedzę teoretyczną ze swoim bogatym doświadczeniem audytorskim. Ciekawe przypadki, z którymi zetknął się w trakcie swojej audytorskiej praktyki urozmaicą każdy program szkoleniowy. Uczestnicy jego szkoleń poznają rzeczywiste zastosowanie  wymagań stawianych w takich standardach jak IFS (International Featured Standard), BRC (British Retail Consorcium), HACCP (Hazard Analysis Critical Control Point – Analiza Zagrożeń i Krytyczne Punkty Kontroli) oraz ISO 22000 (System Zarządzania Bezpieczeństem Żywności). Uprawniony przez IRCA trener szkolący z zakresu: Audytor Wiodący ISO 22000. W  przerwach (rzadkich) od stałego kontrolowania bezpieczeństwa żywności relaksuje się grą na gitarze.

12113124_10207069620333251_477380141_o

Jacek Łasak

Od roku 1998 audytor wiodący systemów i standardów w branży spożywczej (IFS, BRC, FSSC 22000, ISO 22000, ISO 9001, HACCP, GMP+, FAMI QS, EFISC, Nestle Quality Management System) oraz audytor dostawców między innymi Nestle, McDonald’s, General Mills, Haagen Dazs.  Absolwent AR Wrocław , wykształcenie podyplomowe z zakresu nauk handlowych ESSCA Angers (Francja). Wykładowca w ramach studiów dyplomowych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Doświadczony trener rejestrowanych w IRCA kursów w zakresie zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności. Wymagający , ale rzeczowy audytor, ceniony również w Szwajcarii, na Ukrainie i Litwie. Doświadczenia w zakresie zarządzania jakością (ISO9000) i bezpieczeństwem żywności (HACCP) w przemyśle spożywczym zdobywał już w pierwszej połowie lata 90tych we Francji, a od roku 1995 w Polsce. Etatowy pracownik Bureau Veritas od roku 1996, organizator i koordynator branży rolno-spożywczej Bureau Veritas Polska.

12113120_10207069619853239_155409816_o

Artur Świątczak

Auditor Wiodący Bureau Veritas w zakresie systemów ISO 9001, ISO 14001, OHSAS/PN-N 18001, Zakładowej Kontroli Produkcji. Z tematyką systemów zarządzania związany od piętnastu lat. Rejestrowany w IRCA Lead Tutor w zakresie szkolenia auditorów wiodących systemów zarządzania środowiskiem. Uczestnik Śląskiego Środowiskowego Studium Doktoranckiego w zakresie Inżynierii Środowiska oraz studiów podyplomowych w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz bezpieczeństwa technicznego. Obszarem zainteresowań są awarie przemysłowe oraz bezpieczeństwo techniczne. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci i posiadacz psa „marki Beagle”.