Webinary

Obliczanie śladu węglowego. Jak wykorzystać wyniki w Twoim biznesie?

Data:
08.12.2022
Godzina:
10:30 -12:00

O webinarze:

Zahamowanie zmian klimatu jest możliwe tylko w przypadku znaczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, czemu służy wdrażana polityka w krajach na całym świecie. Wraz ze zmianą polityki, transformację przechodzą również przedsiębiorstwa. Zmiany, które niebawem staną się koniecznością dla wielu organizacji będą wyzwaniem.

Świadome zarządzanie wpływem firm na klimat staje się elementem wymaganym ustawowo, jednak nie jest to jedyny powód dla rozpoczęcia weryfikacji emisji. Jest to również wymagane przez klientów, kredytodawców, inwestorów oraz pozostałych interesariuszy, którzy pośrednio lub bezpośrednio wpływają na rozwój firmy (nawet jeśli mówimy o jej wizerunku).

Ślad węglowy może być w wielu firmach znaczącym aspektem w systemach zarządzania środowiskowego, a także możliwością zbudowania swojej przewagi konkurencyjnej.

Obliczona wielkość śladu węglowego może być przedstawiana w raportach społecznej odpowiedzialności biznesu bądź w sprawozdaniach pozafinansowych.

Korzyści z obliczania śladu węglowego:

  • Ograniczenie ryzyka i wykorzystanie szans związanych ze zmianami klimatu.
  • Spełnienie restrykcyjnych wymagań klientów dotyczących śladu węglowego.
  • Możliwość zdobycia nowych kontraktów i uzyskania przewagi konkurencyjnej.
  • Uzyskanie wysokiej noty w programie w programie efektywności środowiskowej organizacji CDP.

Aby dowiedzieć się o tym jaka idea stoi za obliczaniem śladu węglowego, jak język korzyści przekłada się na bezpośrednią politykę firmy oraz jakie są najlepsze praktyki zarządzania emisjami gazów cieplarnianych – zapraszamy na nasz najbliższy webinar. W trakcie spotkania omówimy czym jest ślad węglowy oraz jak wdrożyć obliczenie emisji w organizacji.

Do kogo kierujemy webinar?

Webinar jest skierowany do menedżerów oraz pracowników działu zrównoważonego rozwoju/ESG oraz zaangażowanych w obszar dotyczący wpływu przedsiębiorstw na środowisko. Zapraszamy również wszystkie osoby, które są zainteresowane tematyką śladu węglowego oraz chcą poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie.

Prowadzący:

Paulina Szulc-Kłosińska – Sustainability Consultant w Bureau Veritas Polska

Absolwentka Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej. Ściśle związana ze środowiskiem naukowym i grantowym obszaru zrównoważonego rozwoju, wierzy, że połączenie świata teorii i praktyki zwiększy dynamikę proekologicznych zmian. Swoje doświadczenia z branży R&D wykorzystuje w codziennej pracy Konsultantki ds. Zrównoważonego Rozwoju. Obliczanie śladu węglowego jest dla niej nie tylko pracą, ale i pasją.

Mówi o sobie: Data driven and enviromentally focused.

Omawiane zagadnienia

  • Metodyka obliczania śladu węglowego organizacji i produktu lub usługi
  • Najlepsze praktyki zarządzania emisjami gazów cieplarnianych
  • Omówienie koncepcji dekarbonizacji – np. redukcja emisji, neutralizacja emisji, carbon offset
  • Raportowanie wielkości emisji zgodnie z GRI Standards
  • Raportowanie zarządzania wpływem na klimat do organizacji CDP (wcześniej Carbon Disclosure Project)
Instrukcja logowania

Zapisz się na newsletter Bureau Veritas i bądź na bieżąco!