Webinary

WERYFIKACJA PRODUKTÓW EKSPORTOWANYCH DO KRAJÓW AFRYKI

Data:
22.02.2022
Godzina:
10:30 -12:00

O webinarze:

Produkty żywnościowe, materiały budowlane, kosmetyki i produkty higieniczne, sprzęty AGD, tekstylia, obuwie, opakowania, zabawki, maszyny i urządzenia przemysłowe – to część produktów, które muszą przejść weryfikację zgodności z odpowiednimi normami i przepisami charakterystycznymi dla kraju destynacji. Producenci, którzy chcą eksportować towary do krajów afrykańskich muszą liczyć się z wymaganiami prawnymi oraz technicznymi specyficznymi dla danego kraju.

Czy weryfikacja zgodności (VoC) jest potrzebna?

Niestety, kraje Afryki stanowią w dalszym ciągu atrakcyjny rynek zbytu dla produktów podrabianych, uszkodzonych i wybrakowanych, co godzi w uczciwą konkurencję, a przede wszystkim stwarza zagrożenie dla zdrowia lokalnych konsumentów oraz środowiska. Dlatego też w wielu krajach Afryki, rządy ogłosiły obowiązkowe programy weryfikacji towarów, które są przyjmowane na ich rynki.

W takich przypadkach – przed przystąpieniem do wysyłki  – weryfikacja VoC (Verification of Conformity) jest procesem obowiązkowym i koniecznym dla każdego eksportera. Programy VoC mają na celu kilka założeń, główne z nich jest związane z potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa i polepszeniem jakości importowanych produktów.

Po uzyskaniu certyfikatu inspekcyjnego w Polsce, produkty mają otwartą drogę eksportu. W kraju destynacji przechodzą znacznie bardziej ułatwione procedury celne.

Do kogo kierujemy spotkanie?

Zapraszamy wszystkich producentów, którzy wysyłają swoje produkty do krajów Afryki, lub mają w perspektywie eksport.

Prowadzący:

Joanna Mutryn – Manager Działu Inspekcji GSIT (Government Services International Trade) w Bureau Veritas Polska. Zarządza i prowadzi nadzór nad inspekcjami w handlu międzynarodowym dla szerokiej gamy produktów w Polsce. Jej działalność skupia się na inspekcjach przedwysyłkowych (PSI Preshipment Inspection), weryfikacji zgodności eksportowanych towarów (VOC Verification of Conformity) w ramach różnych programów rządowych (głównie krajów Afryki), kontroli  cargo. Ściśle współpracuje z ośrodkami inspekcyjnymi na całym świecie, koordynując inspekcje wykonywane za granicą.

Omawiane zagadnienia

Na czym polega weryfikacja zgodności? Jakie kategorie produktów podlegaą weryfikacji? Jakie obowiązki stoją po stronie eksportera i jak wygląda formalna droga produktu do kraju destynacji? tylko niektóre z pytań, na które odpowiemy na bezpłatnym webinarze Bureau Veritas.

Instrukcja logowania

Nadchodzące webinary - ikona Nadchodzące webinary

BUDOWA KULTURY CYBERBEZPIECZEŃSTWA

Termin: 11.02.2022 10:30

Zapisz się na newsletter Bureau Veritas i bądź na bieżąco!