Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty wyjazdowe, podczas których eksperci z Bureau Veritas podzielą się z Państwem najnowszymi informacjami na temat kluczowych zmian w przepisach, standardach i narzędziach dotyczących sektora drzewnego.
Cena promocyjna do 30.04.2025. – 2150 PLN
Cena ostateczna i możliwość zapisu kończy się z dniem 23.05.2025. – 2250 PLN
UWAGA!
Cena obejmuje tylko nocleg z dnia 2 na 3 czerwca.
Potrzebę rezerwacji dodatkowych noclegów, proszę zgłaszać pod linkiem: https://forms.office.com/e/6PAViPYNft
Kontakt do organizatora: piotr.maksys@bureauveritas.com
Nasze tradycyjne spotkanie branżowe, w tym roku będzie wzbogacone o wystąpienie wyjątkowego gościa! Pan Jakub Wicher, Supply Chain Coordinator, reprezentujący FSC Poland omówi dla nas temat „Jak FSC pomaga posiadaczom certyfikatu wdrażać EUDR?” Posłuchamy o tym jakie są rozwiązania FSC na potrzeby EUDR oraz omówi FSC Regulatory Module
Nie może być spotkania branży drzewnej, bez rozmowy o ekologii. Przyjrzymy się aspektowi śladu węglowy i EPD dla produktów z drewna w kontekście znaczenia i korzyści. Temat ten zaprezentuje Państwu Anna Ostapczenia. Opowiemy, jak mierzyć i komunikować wpływ środowiskowy produktów z drewna. W trakcie prezentacji przyjrzymy się roli śladu węglowego i Deklaracji Środowiskowej Produktu (EPD) w kontekście zrównoważonego rozwoju i wymagań rynkowych. Omówimy kluczowe aspekty i korzyści wynikające z transparentności danych środowiskowych oraz ich znaczenie dla firm i konsumentów.
W trakcie warsztatów omówimy też m.in. wymagania rozporządzenia EUDR 2023/1115 oraz obowiązki dla producentów, importerów i eksporterów. Ekspert Łukasz Błahuta przedstawi praktyczne wskazówki, jak dostosować się do nowych rygorystycznych wymogów certyfikacji drewna i produktów z drewna, które zaczną obowiązywać od 30 grudnia 2025 roku, a dla małych i średnich przedsiębiorstw – od 30 czerwca 2026 roku.
Ponadto, dowiedzą się Państwo o nowej platformie FSC Brand HUB, którą zaprezentuje Piotr Zawadzki. To innowacyjne narzędzie, które zastąpi istniejący portal znaków towarowych.
Marek Naorniakowski omówi szczegółowo FSC Regulatory Module – moduł, który wspiera przedsiębiorstwa w spełnianiu wymagań systemu FSC.
Nasze spotkanie podsumuje i zapraszamy do zadawania pytań Arturowi Chrzanowskiemu, specjaliście ds. certyfikacji i doświadczonemu audytorowi PEFC, odnośnie modułu PEFC EUDR. Dowiemy się szczegółów związanych z formlanościami, dokumentacją, fakturowaniem i oświadczeniami PEFC.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Nasi prelegenci:
Numer licencji
FSC A000504
Numer licencji
FSC A000504
Marek Naorniakowski jest absolwentem Wydziału Technologii Drewna na Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW). W latach 2013-2016 pracował jako inspektor EPAL w branży paletowej. Od 2016 roku pracuje jako audytor, posiadając uprawnienia audytora FSC COC oraz (…)
Czytaj więcej
Z wykształcenia Magister Inżynier Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej. Audytor i trener Bureau Veritas Polska. Posiadający szerokie kompetencje i kwalifikacje w obrębie wdrażania, utrzymania i doskonalenia systemów zarządzania zgodnych ze standardami ISO 9001, 14001, PN-N / (…)
Czytaj więcej
Jeden z najdłuższych stażem współpracowników Bureau Veritas Polska, pamiętający wielu klientów certyfikacyjnych i szkoleniowych, od momentu rozpoczęcia przez nich działań jakościowych, środowiskowych, BHP, wdrażania systemów lotniczych. Prowadzona przez niego wieloletnia działalność zawodowa związana z wdrażaniem (…)
Czytaj więcej
Trener, konsultant, audytor Bureau Veritas w dziedzinach systemów zarządzania: jakością, środowiska, bezpieczeństwa i higieny pracy. Doświadczony szkoleniowiec, motywator. W swoim dotychczasowym dorobku ma szkolenia i konsultacje przeprowadzone m.in. dla: Politechnika Śląska, GIG Katowice, Ministerstwo Gospodarki (…)
Czytaj więcej
Z wykształcenia inżynier sanitarny, absolwentka Politechniki Gdańskiej, Wydziału Inżynierii Środowiska, studiów podyplomowych Politechniki Gdańskiej: Bezpieczeństwo i higiena pracy oraz Kadry i płace oraz studiów Pedagogicznych. Specjalista w zakresie standardów akredytacyjnych opartych na normach ISO 17021, ISO (…)
Czytaj więcej