Szkolenie na audytora wiodącego ISO 9001 prowadzone przez Bureau Veritas jest jednym z kroków niezbędnych do uzyskania rejestracji w IRCA jako certyfikowany audytor wiodący systemów zarządzania jakością wg normy ISO 9001. Szkolenie to jest zaprojektowane, zatwierdzone, prowadzone i nadzorowane według specyfikacji wydanej przez IRCA.
W trakcie szkolenia nabywacie Państwo umiejętności efektywnego planowania auditów dla wieloosobowego zespołu auditorów (jako Auditor Wiodący), a także kierowania zespołem audytowym podczas przeprowadzania i raportowania audytów drugiej i trzeciej strony. Struktura szkolenia oparta jest na wytycznych normy ISO 19011 (wytyczne dot. audytowania systemów zarządzania jakością i środowiskiem), z uwzględnieniem ISO 17021 (audyty 3-ciej strony)
Szkolenie jest zarejestrowane w IRCA (Nr A17929). Wszystkie materiały szkoleniowe są przygotowywane zgodnie ze specyfikacją IRCA. Kompetencje trenerów są również nadzorowane przez IRCA.
Uwaga! Szkolenie trwa w godzinach 8.30-17.30 Godziny kursy mogą ulec jednak wydłużeniu w zależności od materiału i poziomu grupy szkoleniowej.
Uwaga! Szkolenie trwa w godzinach 8.30-17.30 Godziny kursy mogą ulec jednak wydłużeniu w zależności od materiału i poziomu grupy szkoleniowej.
Z wykształcenia Magister Inżynier Elektronik oraz Doktor Nauk Technicznych w specjalności Diagnostyka Obiektów Technicznych. Członek Komitetów Technicznych ds. Systemów Zarządzania oraz Niezawodności Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej, z którą związał swój rozwój zawodowy. Posiada (…)
Czytaj więcej
Dr hab. Andrzej Bieganowski jest profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Agrofizyki polskiej Akademii Nauk w Lublinie a od ponad dziesięciu lat jest członkiem Komitetu Technicznego nr 6 ds. Zapewnienia Jakości, przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Pan Andrzej jest (…)
Czytaj więcej
Jakie kompetencje niezbędne dla audytora wiodącego można nabyć w ramach szkolenia?
– planowanie audytu całego systemu zarządzania firmy,
– przydzielanie zadań audytowych poszczególnym członkom zespołu audytującego zgodnie z ich specyficznymi kompetencjami,
– omawianie z najwyższym kierownictwem strategicznych zagadnień związanych z funkcjonowaniem systemu zarządzania firmy,
– kierowanie zespołem audytowym w taki sposób, aby sformułować wnioski z audytu,
– formułowanie i prawidłowe zapisywanie niezgodności, spostrzeżeń i możliwości doskonalenia audytowanych obszarów systemu zarządzania firmy,
– reprezentowanie zespołu audytującego w kontaktach z klientem audytu oraz audytowanym,
– sporządzanie treściwych raportów z audytu,
– ocenianie skuteczności działań poaudytowych.