Jak zostać audytorem IRCA? - Szkolenia Bureau Veritas

Jak zostać audytorem IRCA?

Międzynarodowy Rejestr Certyfikowanych Audytorów IRCA (International Register of Certificated Auditors) to część CQI (The Chartered Quality Institute) – organizacji, która ma na celu szerzenie wiedzy oraz praktyki w zakresie zarządzania jakością.  Znak IRCA jest respektowany na całym świecie i znany w wielu branżach. Wiele firm,jednostek certyfikacyjnych, organizacji akredytujących wymaga od swoich audytorów kwalifikacji potwierdzonej certyfikatem ukończenia szkolenia IRCA.

Zdanie egzaminu i uzyskanie certyfikatu IRCA to potwierdzenie rzetelnej znajomości danej normy.Jednak pozytywne zaliczenie kursu nie musi kończyć się jedynie otrzymaniem certyfikatu. Dodatkowo, uczestnicy mają możliwość dołączenia do globalnej społeczności audytorskiej IRCA. Będąc członkiem IRCA audytorzy zyskują wiele korzyści i podnoszą prestiż  swojego zawodu.

Co zrobić, aby zostać audytorem zrzeszonym w IRCA? Procedura uzyskania członkostwa – po pozytywnie zakończonym kursie – nie jest skomplikowana. Po ukończeniu kursu pobieramy i wypełniamy odpowiednie formularze rejestracyjne dla naszej branży – dostępne na stronie https://www.quality.org/article/become-member. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie opłaty członkowskiej i wpisowej. Wysokość opłat jest zależna od kraju, wykaz jest dostępny pod linkiem: https://www.quality.org/content/irca-fees. Po opłaceniu składek i wypełnieniu wszystkich dokumentów czekamy na zatwierdzenie przez CQI.

Członkostwo daje szereg korzyści w codziennej pracy audytora.  To przede wszystkim renoma i międzynarodowe uznanie kompetencji. Ponadto dostęp do banku wiedzy, newsletter z aktualnościami na temat standardów i audytów, możliwość uczestnictwa w dedykowanych wydarzeniach. Audytorzy IRCA mogą również posługiwać się logotypem organizacji w swoim elektronicznym podpisie. Dobrze wykorzystane benefity mogą przełożyć się również na wyższe zarobki audytora. Bureau Veritas posiada akredytację na prowadzenie kursów z rejestracją w IRCA. Nasi trenerzy (również kwalifikowani w IRCA) prowadzą szkolenia pozwalające zdobyć kompetencje Audytora Wiodącego z większości norm (ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, OHSAS). Pracujemy stale nad rozwojem grupy trenerów kwalifikowanych w IRCA, aby móc oferować jak największą liczbę kursów w różnych rejonach Polski. Obecnie przygotowujemy się do wprowadzenia rejestrowanych szkoleń z zakresu ISO 50001 (zarządzanie efektywnością energetyczną) oraz ISO 55000 (zarządzanie majątkiem technicznym).

Zapraszamy do uczestnictwa w organizowanych przez nas kursach. Więcej informacji o szkoleniach oraz aktualne daty kursów otwartych.